Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

PRZEDŁUŻACZE

PRZEDŁUŻACZE ELEKTRYCZNE DO DOMOWEGO UŻYTKU

Przedłużacz elektryczny umożliwia zwiększenie zasięgu przewodu pomiędzy stacjonarnym gniazdem sieci elektrycznej, a urządzeniem pobierającym energię z gniazda. Z jednej strony przewód elektryczny posiada wtyczkę sieciową, z drugiej zaś gniazdo lub kilka gniazd. To niezwykle popularny i funkcjonalny sprzęt, powszechnie stosowany w domach, miejscach pracy czy na budowach.

RODZAJE PRZEDŁUŻACZY ELEKTRYCZNYCH DO DOMOWEGO UŻYTKU

Przedłużacze stosowane w domach dzielimy na listwy zasilające i na listwy przepięciowe. Głównym zadaniem tych przedłużaczy jest doprowadzenie zasilania do odbiorników energii elektrycznej, a w przypadku listew przepięciowych dodatkową funkcją jest ochrona sprzętu elektrycznego przed przepięciami z sieci. Tego typu przedłużacze wyposażone są w bolec ochronny, wyłącznik i 3-żyłowy przewód. Listwy przepięciowe dobrej jakości powinny też mieć sygnalizację ochrony.

INNE RODZAJE PRZEDŁUŻACZY ELEKTRYCZNYCH

Oprócz powszechnie stosowanych przedłużaczy domowych wyróżniamy też przedłużacze elektryczne do bardziej specjalistycznego zastosowania. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Przedłużacze ogrodowe - posiadają zazwyczaj pomarańczowy kolor i bardzo długi przewód, dzięki czemu umożliwiają swobodne korzystanie w ogrodzie ze sprzętów zasilanych elektrycznie. Najczęściej są to tzw. przedłużacze bębnowe, czyli umieszczone na wygodnym bębnie, ułatwiającym rozwijanie i zwijanie przewodu elektrycznego. Są bezpieczne w użytkowaniu, posiadają uziemienie i elementy chroniące przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.
  • Przedłużacze budowlane - specjalistyczne przedłużacze do profesjonalnych zastosowań budowlanych. Zazwyczaj są to tzw. przedłużacze bębnowe, dzięki czemu ich zwijanie i transport są łatwiejsze. Wiele modeli tych przedłużaczy posiada 5-żyłowy przewód, którego izolacja jest odporna na ścieranie i warunki atmosferyczne. Dodatkowo wyposażone są w wyłącznik termiczny, który chroni przedłużacz przed przegrzaniem i zwarciem.
  • Przedłużacze warsztatowe - cechą charakterystyczną tych przedłużaczy jest zastosowany przewód gumowy w izolacji olejoodpornej. Zwykle tego typu przedłużacze są umieszczane na bębnach lub z gniazdem rozgałęźnym. Odmianą przedłużacza warsztatowego jest montowany do ściany przedłużacz automatyczny, którego przewód można swobodnie zwijać i rozwijać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium