Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

AKCESORIA

ŁĄCZNIKI UMOŻLIWIAJĄCE KOMPONOWANIE SYSTEMÓW SZYNOWYCH

W skład systemu szynowego wchodzi cały szereg elementów - szyny, łączniki kątowe, łączniki proste, uchwyty mocujące, zasilanie, oprawki lamp i zaślepki. Zwykle szynoprzewody montuje się bezpośrednio do sufitu. Chcąc stworzyć wyjątkowy układ świetlny należy połączyć ze sobą poszczególne zestawy w jeden kompletny system szynowy. Do połączenia należy użyć łączników. Wyróżnia się dwa typy złączy - wewnętrzne i zewnętrzne, dostępne w wariancie elastycznym i sztywnym. Wśród nich znajdują się łączniki proste oraz takie, które nadają się do konstruowania łamanych linii oświetleniowych - narożniki (L), łączniki trójdrożne (T) oraz czterodrożne (X). Dzięki nim możliwe jest tworzenie rozbudowanych systemów szynowych, podkreślających wyjątkowy charakter pomieszczeń.

ZASTOSOWANIE ŁĄCZNIKÓW W SYSTEMACH SZYNOWYCH

Łączniki niezbędne do zbudowania systemu szynowego z pojedynczych zestawów zwykle wykonane są z aluminium. Materiał maluje się proszkowo na jeden z uniwersalnych kolorów - biały bądź czarny. W ten sposób dyskretnie wtapiają się w cały system oświetlenia szynowego. Dobierając odpowiednią ilość szynoprzewodów, reflektorów i łączników można zacząć komponować swoje wymarzone oświetlenie. Nie należy zapomnieć o trójfazowym układzie, który pozwoli lepiej sterować całym systemem szynowym, umożliwiając włączanie wszystkich lamp lub tylko części oświetlenia.

POZOSTAŁE AKCESORIA DO SYSTEMÓW SZYNOWYCH

Poza łącznikami, które umożliwiają tworzenie wyjątkowych i oryginalnych systemów szynowych wykorzystuje się również inne akcesoria. Końcówki szynoprzewodów zamykane są specjalnymi zaślepkami, przez co całość wygląda bardziej estetycznie. Do układów jedno i trójfazowych stosuje się adaptery, złączki giętkie, złączki regulowane, łączniki proste oraz w kształcie litery L, T oraz X.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium