Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania

NAŚWIETLACZE LED

JAK DZIAŁAJĄ LAMPY HALOGENOWE / NAŚWIETLACZE LED?

Lampy halogenowe, inaczej zwane naświetlaczami LED, są rodzajem zewnętrznego oświetlenia wykorzystywanym najczęściej na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdzają się również w warsztatach, garażach, podczas prac remontowych czy wykończeniowych, czyli wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć lub pył. Naświetlacze LED to oprawy oświetleniowe, w których źródłem światła są diody LED. Ta nowoczesna technologia stanowi atrakcyjną alternatywę dla klasycznych lamp halogenowych. W miejsce klasycznej żarówki wykorzystuje się diody LED, które są niezwykle wydajne. Pozwalają wydłużyć żywotność lampy o wiele tysięcy godzin, dodatkowo zdecydowanie ograniczając pobór prądu.

Naświetlacze LED dostępne są w szerokiej gamie mocy żarówek, od 10W do nawet 200W. Lampy halogenowe o mniejszej mocy używane są powszechnie jako zewnętrzne oświetlenie domu i ogrodu. Te najmocniejsze reflektory stosuje się w przemyśle, jako lampy robocze. Ogromną ich zaletą jest brak efektu oślepienia w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek czy lamp halogenowych.

NAŚWIETLACZE LED Z DODATKOWYMI CZUJNIKAMI

Bardzo popularne są naświetlacze LED z wbudowanym detektorem ruchu lub czujnikiem zmierzchu. Czasami stosuje się oba te rozwiązania jednocześnie. Dzięki temu naświetlacze LED mogą działać w pełni automatycznie. Po ustawieniu odpowiednich parametrów zaraz po wykryciu ruchu lub po zapadnięciu zmroku uruchamiane jest oświetlenie, co jest bardzo wygodne i nie wymaga interwencji od operatora lampy.

GDZIE WYKORZYSTUJE SIĘ NAŚWIETLACZE LED?

Ze względu na to, iż naświetlacze LED są odporne na trudne warunki atmosferyczne, wilgoć czy zapylenie znakomicie nadają się do wszelkich zastosowań zewnętrznych. Najczęściej wykorzystuje się tego typu oświetlenie przy elewacjach budynków, ogrodzeniu, na tarasach, balkonach, w okolicy bram wjazdowych i ciągów komunikacyjnych. Wszelkie obiekty przemysłowe, magazyny, hale, parkingi, place to miejsca, gdzie naświetlacze LED sprawdzą się doskonale.

Uniwersalność i szerokie możliwości wykorzystania naświetlaczy LED sprawiają, że są to rozwiązania nowoczesne, wydajne, ekologiczne i oszczędne. Wyposażenie je w dodatkowe czujniki sprawia, że mogą funkcjonować w pełni samodzielnie, włączając i wyłączając oświetlenie zgodnie z uruchomionym i wbudowanym w lampę detektorem. Warto przyjrzeć się nowoczesnym naświetlaczom LED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium