Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Rodzaj ładowania
Przewód w zestawie
Cena
  • od
    do

ŁADOWARKI

TYPY ŁADOWAREK DO SMARTFONÓW

Smartfony odgrywają coraz większą rolę we współczesnym świecie. Z roku na rok modele są coraz bardziej zaawansowane, ale jedno się nie zmienia - wciąż potrzebują częstego ładowania baterii. Większość dostępnych ładowarek do smartfonów możemy podzielić na trzy rodzaje:

  • Ładowarki sieciowe - najbardziej powszechne modele, składające się z kabla oraz ładowarki. Ładowanie baterii odbywa się poprzez podłączenie telefonu poprzez ładowarkę do gniazdka elektrycznego. Ważne, aby ładowarka była dedykowana do danego modelu telefonu, który chcemy naładować. Obecnie większość smartfonów obsługuje szybkie ładowanie poprzez specjalne ładowarki typu quick charger.
  • Ładowarki samochodowe - idealne dla osób, które dużo podróżują samochodem i potrzebują naładowanego telefonu. Ładowarkę można podłączyć do gniazdka zapalniczki i w ten sposób zasilić nasz telefon.
  • Ładowarki indukcyjne - najnowszy typ ładowarek obsługujący standard ładowania Qi, czyli bezprzewodowy transfer energii. Aby naładować telefon wystarczy położyć go na płycie indukcyjnej bądź specjalnej stacji dokującej. Ładowanie następuje automatycznie po zetknięciu się urządzeń. Wart podkreślić, że nie wszystkie rodzaje smartfonów obsługują ładowanie indukcyjne.

STANDARD QI, CZYLI SZYBKIE ŁADOWANIE

Ładowanie bezprzewodowe wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, jednak technologia ta rozwija się błyskawicznie. System Qi stworzyło w 2008 roku Wireless Power Consortium, do którego należą m.in. Apple, Samsung, Nokia i LG. Qi po chińsku oznacza przepływ energii, stąd nazwa tej technologii. Standard ten stosuje się głównie do ładowania urządzeń mobilnych - smartfonów, tabletów, słuchawek bezprzewodowych. Qi jest standardem otwartym, co jest jego istotnym atutem. Każdy smartfon obsługujący standard Qi można naładować dowolną ładowarką, która posiada certyfikat Qi, bez znaczenia kto jest producentem urządzenia. Ładowarka bezprzewodowa wytwarza pole elektromagnetyczne, które następnie smartfon bądź inne urządzenie które ładujemy pochłania w celu uzyskania energii. Wbudowana w urządzeniu cewka pobiera energię z pola magnetycznego, wykorzystując ją do zasilania baterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium