Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
  • nowość

NAWILŻACZE, OCZYSZCZACZE POWIETRZA

ZADBAJ O ODPOWIEDNIE POWIETRZE W DOMU

Powietrze, którym oddychamy w domu powinno być idealnie czyste i odpowiednio nawilżone. Wówczas nasze samopoczucie i zdrowie jest najlepsze. W przypadku osób cierpiących na alergie to wręcz bezwzględna konieczność. Na szczęście na rynku są urządzenia, które pozwolą nam monitorować jakość powietrza w domu oraz oczyścić je i w razie potrzeb nawilżyć lub osuszyć. W tych czynnościach pomogą nam nawilżacze, osuszacze i oczyszczacze powietrza. Niektóre z nich to tzw. multiurządzenia, które spełniają kilka tych zadań jednocześnie.

ZASTOSOWANIE OCZYSZCZACZY POWIETRZA

Oczyszczacz powietrza to niewielkie urządzenie, które filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. Urządzenie posiada wysokiej jakości filtry, które skutecznie odfiltrowują cząsteczki smogu, tak groźnego dla naszego zdrowia. Dodatkowo oczyszczacz powietrza jest w stanie skutecznie usuwać bakterie, wirusy, roztocza, pyłki roślinne i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczone powietrze niemal natychmiast poprawia nasze samopoczucie i komfort. 

ZRÓB SOBIE DOMOWE SPA Z NAWILŻACZEM POWIETRZA 

Idealna wilgotność powietrza w domu powinna wynosić pomiędzy 40%, a 60%. W przypadku niższej wilgotności powietrze jest zbytnio wysuszone, co może utrudniać prawidłowy sen czy codzienne funkcjonowanie. Poza tym nasza skóra jest wówczas zdecydowanie zbyt sucha, podobnie jak drogi oddechowe, przez co bez przerwy chce nam się pić. Z tym zadaniem bez problemu poradzi sobie nawilżacz powietrza. Ogromnym atutem urządzenia jest także możliwość aromaterapii. Urządzenie wyposażone w dyfuzor zapachowy nie tylko nawilży powietrze w pomieszczeniu, ale po dodaniu kilku kropel olejku eterycznego do specjalnego pojemnika z wodą, przestrzeń domowa wypełni się zapachem, który wprowadzi nas w relaksacyjny, odprężający nastrój. Niektóre nawilżacze powietrza mają dodatkowo funkcję jonizacji, która wzbogaca powietrze w jony usuwające napotkane zanieczyszczenia, cząsteczki smogu oraz neutralizuje rozwój bakterii i wirusów.

JAK POZBYĆ SIĘ NADMIARU WILGOCI?

Jeśli wilgotność w domu przekracza 60% niezbędne jest zastosowanie osuszacza powietrza. Urządzenie skutecznie usunie nadmiar wilgoci z domu, zapobiegnie zbieraniu się pary na oknach czy powstawaniu pleśni. Zimą pozwoli szybciej wysuszyć pranie. Osuszacz działa bardzo prosto. Wystarczy podłączyć go do prądu w pomieszczeniu, w którym jest nadmiar wilgoci. Urządzenie pobiera wilgotne powietrze przy pomocy wentylatora, przepuszcza je przez filtr i doprowadza do układu chłodniczego. Tam skroplona woda trafia do specjalnego zbiornika, a osuszone powietrze zostaje ogrzane i wraca do pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium