Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

TAŚMY LED

ESTETYCZNE I FUNKCJONALNE TAŚMY LED

Taśmy LED to bardzo popularny sposób na estetyczne i funkcjonalne oświetlenie meblowe. Znakomicie sprawdzą się w każdym domowym pomieszczeniu, wprowadzając nastrojowy klimat i gustownie oświetlając dane wnętrze. Zamontowanie taśm LED we wnękach sypialnianych czy schodach pozwoli stworzyć funkcjonalne oświetlenie liniowe, które w ciekawy sposób podkreśli kolor ścian i mebli, tworząc efektowną aranżację. Taśmy LED doskonale prezentują się we wszelkich witrynach i szklanych półkach. Ich ogromną zaletą jest niewielki pobór prądu. Te energooszczędne rozwiązania są chętnie wybierane jako oświetlenie mebli kuchennych. Znakomicie sprawdzają się przy blatach kuchennych, ozdabiając kuchnię oraz interesująco ją oświetlając, co zdecydowanie usprawnia przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie po nich.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ TAŚMA LED?

Taśma LED zbudowana jest z modułów ułożonych w układzie szeregowym. Każdy moduł zawiera po kilka diod emitujących światło. Dodatkowo taśma LED składa się także z opornika, który umożliwia stały przepływ prądu w obwodzie. Wszystkie moduły taśmy LED znajdują się na elastycznej taśmie PCB. W celu zabezpieczenia diod przed działaniem czynników zewnętrznych, taśmy LED pokryto dodatkową warstwą silikonu. Dzięki temu stopień zgięcia pasków LED został mocno ograniczony. Taśmy LED sprzedawane są w odcinkach nawet do kilkudziesięciu metrów. Z uwagi na to, że moduł zawarty w taśmie to odrębny system instalacyjny, możliwe jest ucięcie taśmy w dowolnym miejscu, co z kolei umożliwia skorzystanie wyłącznie z potrzebnego fragmentu taśmy.

JAK ŚWIECI TAŚMA LED?

Taśma LED wyposażona jest w trzy diody LED oraz opornik, ułożone szeregowo na elastycznej taśmie PCB. Diody LED emitują światło o różnym zabarwieniu - czerwone, zielone i niebieskie.

Jeśli chodzi o temperaturę i barwę emitowanego światła możemy wyróżnić taśmy LED kolorowe:

  • białe - ciepłe, neutralne lub zimne;
  • jednokolorowe mono - czerwone, zielone, niebieskie, różowe lub żółte;
  • jednokolorowe RGB - zmienna barwa światła.

Jeśli chodzi o ilość wykorzystanych w taśmie LED diod możemy wyróżnić:

  • taśmy typu 150 - zawierające 150 diod na 5 metrów;
  • taśmy typu 300 - zawierające 300 diod na 5 metrów;
  • taśmy typu 600 - zawierające 600 diod na 5 metrów;

W zależności od ilości użytych diod natężenie emitowanego światła będzie proporcjonalnie większe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium