Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Barwa światła
Zasilanie
Zastosowanie
Żarówki w zestawie
Cena
  • od
    do

LAMPY SOLARNE

POPULARNE W OGRODZIE LAMPY SOLARNE

Lampy solarne to powszechnie stosowane nowoczesne oświetlenie ogrodu, tarasu czy balkonu. Ich instalacja jest niezwykle łatwa. Nie wymaga dostępu do sieci elektrycznej, a energia potrzebna do działania oświetlenia pobierana jest ze słońca i magazynowana w specjalnym akumulatorze. Lampę solarną wystarczy włączyć jeden raz (na przełączniku ON/OFF), a później dzięki technologii będzie włączać i wyłączać się sama, w zależności od pory dnia. Naładowany energią słoneczną akumulator wbudowany w lampę solarną oddaje ją po zmroku w postaci włączonego oświetlenia. Dioda LED wbudowana w lampę ma bardzo długą żywotność, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i niską temperaturę. Dodatkowo jest ekologiczna i bezpieczna, gdyż nie zawiera rtęci ani innych szkodliwych substancji. Dobrej klasy lampa solarna posiada stopień ochrony IP44, co oznacza, że jest odpowiednio zabezpieczona przed opadami deszczu, niezależnie od kąta padania kropli.

ZALETY LAMP SOLARNYCH

Lampy solarne z pewnością świecą słabiej niż klasyczne lampy zasilane elektrycznie. Natomiast są zdecydowanie bardziej energooszczędne i działają w pełni automatycznie, włączając się o zmierzchu. Lampy solarne posiadają wiele zalet. Do tych najważniejszych możemy zaliczyć:

  • łatwy montaż;
  • wykorzystanie energii słonecznej, co oznacza, że można je stosować w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej;
  • tanie w eksploatacji - brak dodatkowych rachunków za prąd;
  • bezpieczny obwód, bez ryzyka porażenia prądem;
  • atrakcyjny design, a w przypadku girland lampek ogrodowych możliwość tworzenia fantastycznych kompozycji świetlnych;

MECHANIZM DZIAŁANIA LAMPY SOLARNEJ

Lampa solarna do działania potrzebuje energii słonecznej. Promienie słońca w ciągu dnia padają na ogniwo fotowoltaiczne, które zbiera energię i przekazuje ją do specjalnego akumulatora. Tam jest przechowywana do zmroku. Wówczas fotorezystor przekazuje informację do płyty kontrolera, co powoduje wyzwolenie energii z akumulatora w postaci światła za pomocą diody lub żarówki LED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium