Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

SZYNY 

AKCESORIA WYKORZYSTYWANE W SYSTEMACH SZYNOWYCH

Systemy szynowe stosowane są w nowoczesnym oświetleniu sufitowym. Składają się z kilku elementów tworzących zestaw. Poszczególne zestawy można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób cały system szynowy. Pojedynczy zestaw składa się z szyny montowanej do sufitu oraz głowic, czyli oprawek żarówek. Dodatkowo do zestawu dołączony jest moduł zasilania i łączniki, umożliwiające łączenie ze sobą pojedynczych szyn w większy system.

PRZEMYŚLANE ZASILANIE SZYNOPRZEWODU

Szynoprzewód to część systemu oświetlenia szynowego, która zwykle montowa jest do sufitu. Podłączony do zasilania 230 V dostarcza energię elektryczną na całej długości systemu szynowego. Wewnątrz szyny znajduje się miedziana taśma przewodząca, która umożliwia umieszczenie lamp w każdym miejscu szyny. To daje spore możliwości konfiguracyjne pod względem ilości źródeł światła. Stosunkowo prosty montaż i demontaż szyn sufitowych sprawia, że system szynowy jest nieco łatwiejszy w instalacji niż tradycyjne oświetlenie sufitowe.

SZYNA DO SZYNOPRZEWODU LED

Chcąc samodzielnie stworzyć nawet bardzo rozbudowany system szynowy będziemy potrzebować szeregu akcesoriów. Jednym z nich jest szyna do szynoprzewodu. Zwykle długość szyny wynosi ok. 1 - 1,5 metra. Do jej wykonania używa się aluminium malowanego proszkowo na kolor biały lub czarny. Szyna obsługuje najpopularniejsze gniazda żarówek tj. GU10. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na natynkowy sposób montażu do sufitu lub ściany oraz zasilanie 230 V. Szyna zamontowana na ścianie może służyć jako doskonałe oświetlenie witryn. Niewątpliwie zaletą tego rodzaju oświetlenia jest to, że wykorzystuje ono jedno źródło prądu do zasilania kilku źródeł światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium