Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

MIERNIK GLEBY

MIERNIK PH GLEBY NIEZBĘDNY W UPRAWIE ROŚLIN

Rośliny wymagają specyficznych cech podłoża. Niektóre gatunki preferują kwaśne, a inne zasadowe gleby. To, czy dany rodzaj gleby będzie odpowiedni dla danego gatunku rośliny sprawdzisz wygodnie za pomocą prostego miernika kwasowości.

Miernik pH gleby to nieskomplikowane urządzenie, które umożliwia dokonanie pomiaru kwasowości gleby. To niewielkie urządzenie powinno być na wyposażeniu każdego ogrodu i gospodarstwa rolnego. Pomiar kwasowości gleby należy przeprowadzać co najmniej raz w roku, na wiosnę, a także każdorazowo przed sadzeniem nowych roślin. Miernik pH gleby określa się popularnie kwasomierzem glebowym. Pomiaru pH gleby przy użyciu kwasomierza wykonuje się zwykle przez umieszczenie niewielkiej ilości gleby w specjalnej rynience, którą zalewa się płynem Helliga. Po upływie kilku minut płyn zmienia kolor. Wówczas należy porównać go ze skalą barw, aby określić odczyn podłoża.

ELEKTRONICZNE MIERNIKI GLEBY DO ZASTOSOWAŃ DOMOWYCH

Na rynku dostępne są również wygodne elektroniczne mierniki pH gleby, w zupełności wystarczające do zastosowań domowych. Taki miernik glebowy kosztuje podobną kwotę co bardziej profesjonalny kwasomierz, ale jego użytkowanie jest znacznie prostsze i wygodniejsze. Wiele modeli mierników pH gleby to multiurządzenia. Elektroniczny miernik kwasowości, temperatury i wilgotności gleby to urządzenie 3w1, które ułatwi zadbanie o domowe rośliny. Precyzyjne określenie parametrów gleby pozwoli uzyskać lepsze plony, a rośliny będą rozwijać się w optymalnych warunkach. Miernik pH gleby pozwoli również sprawdzić czy określony gatunek roślin może być skutecznie uprawiany w danym podłożu czy też wymagana będzie wymiana gleby.

Urządzenie wyświetla precyzyjne wyniki pomiarów na czytelnym, podświetlanym wyświetlaczu. Zasilanie bateryjne i odporna na korozję sonda gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie. Kwasomierz wyświetla temperaturę, nasłonecznienie, wilgotność oraz pH gleby. Jest doskonałym pomocnikiem w uprawie roślin doniczkowych i ogrodowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium