Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

ELIMINATORY ROZBŁYSKÓW

ZJAWISKO MIGOTANIA I ROZBŁYSKI OŚWIETLENIA LED

Na system oświetleniowy składa się cały szereg lamp i akcesoriów niezbędnych do prawidłowego działania jakim jest emisja światła. Wśród nich są także niewielkie elementy elektryczne, które usprawniają działanie oświetlenia. W przypadku żarówek LED, które są najbardziej obecnie poszukiwane przez klientów, wyjątkowo trwałe i energooszczędne może występować zjawisko migotania. Aby je wyeliminować należy zastosować specjalny kondensator, zwany eliminatorem rozbłysków.

JAK DZIAŁA ELIMINATOR ROZBŁYSKÓW?

Eliminator rozbłysków skutecznie usuwa migotanie i rozbłyski świetlówek energooszczędnych i oświetlenia LED w instalacjach z sterowaniem podświetlanym. Jest to niewielkich rozmiarów kondensator, czyli jeden z elementów obwodów elektrycznych, służący do magazynowania i przechowywania ładunku elektrycznego. W praktyce kondensator jest magazynem energii elektrycznej. Ładunki elektryczne gromadzą się na metalowych płytkach zwanych okładkami. Między nimi jest przerwa, aby nie stykały się ze sobą, ale były bardzo blisko. Pomiędzy nimi jest tzw. izolator. Po przyłożeniu do okładek napięcia stałego ładunki o przeciwnych znakach gromadzą się na odpowiednich okładkach. Po odłączeniu kondensatora od prądu, ładunki zgromadzone na okładkach pozostają. Mówi się wówczas, że kondensator został naładowany.

JAK PODŁĄCZYĆ ELIMINATOR ROZBŁYSKÓW?

Kondensator zwany eliminatorem rozbłysków należy podłączyć równolegle do kostki przyłączeniowej oprawy oświetleniowej lampy ze świetlówkami energooszczędnymi lub oświetleniem LED 230V. Przed podłączeniem należy koniecznie wyłączyć bezpieczniki instalacji. Podłączenie powinna wykonać osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium