Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

OPRAWKI PODTYNKOWE

GDZIE ZAMONTOWAĆ OPRAWKI PODTYNKOWE?

Oprawki podtynkowe przeznaczone są do zabudowy w sufitach podwieszanych oraz w ścianach kartonowo-gipsowych. Oprawki montowane są na równi z powierzchnią sufitu, dzięki czemu idealnie wpasowują się w gładką powierzchnię. Ich montaż nie jest specjalnie wymagający. Należy wyciąć otwór o wymiarach podanych na opakowaniu konkretnej oprawki podtynkowej, a następnie podłączyć źródło światła i samą oprawkę, która stabilnie trzyma się na zatrzaskach. Oprawki podtynkowe wyglądają wprost jak oprawki wpuszczane w sufit. Oświetlenie wykonane w ten sposób zużywa mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Oprawki podtynkowe doskonale sprawdzają się w domowych wnętrzach, w łazience, kuchni, sypialni czy salonie, ale również w powierzchniach komercyjnych

RODZAJE OPRAWEK PODTYNKOWYCH

Oprawki podtynkowe występują w różnych formach geometrycznych - okrągłe, kwadratowe, trójkąty. Również materiał z jakich zostały wykonane może być różny. Niemniej jednak podstawowym kryterium podziału oprawek podtynkowych jest ich funkcjonalność. Tu możemy wyróżnić dwa rodzaje oprawek:

  • Oprawki podtynkowe stałe - w tym przypadku strumień światła poda pionowo w dół, nie ma możliwości sterowania kątem padania światła;
  • Oprawki podtynkowe regulowane - w tym przypadku można w pewnym wąskim zakresie sterować kątem padania światła;

Niezależnie od tego, który typ oprawek podtynkowych zostanie zastosowany są one uniwersalnym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy docenić walory estetyczne takiego rozwiązania. Widoczne jest tylko samo źródło światła, a cały element konstrukcji jest dyskretnie ukryty. Oprawki podtynkowe nie mają elementów ruchomych, które mogłyby odpaść podczas niewłaściwego użytkowania czy montażu. Dzięki temu można je bezpiecznie używać w domach, biurach czy wszelkich innych powierzchniach komercyjnych.

OPRAWKI PODTYNKOWE DO ŁAZIENKI

Oprawki podtynkowe znakomicie sprawdzają się również w łazienkach. Mogą pełnić rolę głównego oświetlenia bądź doświetlać jedynie wybrane strefy w dużych łazienkach. To na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oprawki podtynkowej do łazienki to klasa szczelności. Najbezpieczniejsza opcja to minimum IP44, tym bardziej, że łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na wilgoć i duże wahania temperatur.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium