Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

LATARKI

ZASTOSOWANIE DIODY LED W LATARKACH

Latarki to mobilne źródła światła, które przydadzą nam się praktycznie wszędzie, gdy na zewnątrz zaczyna się ściemniać. Na wycieczce, na spacerze, podczas wykonywania różnego rodzaju czynności na zewnątrz, a nawet w domu, gdy nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. Latarka to must have wyposażenia każdego domu i każdej podróży.

Ostatnie lata to ogromna popularność światła opartego na diodach LED. Przede wszystkich wpływ na to ma bardzo duży skok sprawności. W przypadku LED ponad 90% dostarczanej energii jest zamieniane na światło. Dla porównania w przypadku lamp żarowych ta sprawność jest na poziomie tylko ok. 10%. Na popularność diod LED ma również wpływ długa eksploatacja, liczona w dziesiątkach tysięcy godzin oraz wysoka wytrzymałość. Diody LED są odporne na wstrząsy i uderzenia mechaniczne, podczas gdy żarówki są delikatne i łatwo je uszkodzić.

RODZAJE LATAREK LED

Z wielu modeli latarek LED do najbardziej popularnych zaliczamy:

  • latarki EDC (na co dzień) - powszechnie stosowane modele latarek przez najszersze grono użytkowników. Charakteryzuje je niewielki rozmiar mieszczący się w dłoni, zasilanie bateryjne bądź akumulatorowe i niewielka moc, pozwalająca na oświetlenie przestrzeni na dystansie kilkunastu metrów.
  • latarki turystyczne - doskonałe podczas wycieczek w góry czy pod namiot, gdzie potrzebne jest mocne światło. Ich cechą charakterystyczną jest długi czas pracy na baterii oraz posiadanie kilku trybów świecenia. Sygnał SOS czy stroboskop pozwolą wezwać pomoc w sytuacji kryzysowej, przy ograniczonym zużyciu baterii.
  • latarki taktyczne - specjalistyczne latarki wykorzystywane przez służby mundurowe. Charakteryzuje je pewny chwyt, bardzo duży strumień światła, wodoszczelność, odporność na uszkodzenia mechaniczne i możliwość montażu na broni (za pomocą dedykowanych uchwytów).
  • latarki czołówki - wykorzystywane we wszelkich pracach remontowych, naprawach samochodu, biegach, wyprawach w góry i do jaskiń, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są wolne obie ręcę przy jednoczesnym oświetleniu przestrzeni przed sobą.
  • latarki rowerowe - dedykowane latarki mocowane na uchwycie przy kierownicy. Wykorzystywane powszechnie do lepszego oświetlenia przestrzeni przed sobą, zwiększające komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy rowerem po zmroku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium