Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

  • promocja

LAMPY

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE DOMU

Oświetlenie towarzyszy nam praktycznie w każdym miejscu na świecie. Dom, praca, wakacje - nie ma miejsca, w którym nie byłoby oświetlenia. Wynika to przede wszystkim z charakterystyki naszej planety, która porusza się po orbicie i kręci wokół własnej osi. To powoduje, że zawsze gdzieś na świecie jest dzień i zawsze gdzieś też jest noc. Pory dnia nieustannie zmieniają się, a wraz z nadejściem zmierzchu robi się ciemno i aby normalnie funkcjonować potrzebne jest sztuczne oświetlenie.

Analogicznie jest w naszych domach. W trakcie dnia korzystamy z naturalnego światła, które daje słońce i dzień, wieczorem zaś włączamy sztuczne oświetlenie. W zasadzie myślenie o nowoczesnym oświetleniu w domu zaczyna się już na etapie jego projektowania. Przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować dobór światła pod względem konkretnego miejsca, barwy, natężenia, warunków otoczenia i indywidualnych potrzeb domowników. Lampy są potrzebne w każdym pomieszczeniu. Aby oświetlenie idealnie spełniało swoją rolę należy dobrze przemyśleć gdzie będzie strefa relaksu i wypoczynku, gdzie sypialnia, miejsce pracy czy biurko dla dziecka. Wszystko ma znaczenie, bowiem determinuje rodzaj oświetlania jakie powinno się zastosować. 

RODZAJE LAMP

W każdym domu znajduje się wiele lamp, dzięki którym w pomieszczeniach jest jasno i przytulnie. Salon, pokoje dzieci i sypialnie wyposażone są w lampy wiszące, które potrafią skutecznie oświetlić całe pomieszczenie. Ciągi komunikacyjne subtelnie oświetlą lampki nocne do kontaktu. Tego typu lampki wyposażone są w czujnik zmierzchu, który automatycznie włącza lampkę po zmroku i gaśnie w dzień. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu poruszanie się późnym wieczorem czy w środku nocy po domu jest możliwe, bez konieczności włączania mocnego oświetlenia sufitowego. Nastrojowy klimat w domowych wnętrzach wprowadzą nowoczesne lampy podłogowe. Wygodna obsługa za pomocą pilota i możliwość dopasowania podświetlenia do własnych potrzeb to niezaprzeczalne atuty tego rodzaju lamp. Na biurku w pokoju dziecka nie może zabraknąć lampki biurkowej, która idealnie doświetli miejsce nauki.

AKCESORIA OŚWIETLENIOWE

Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz domu to nie tylko lampy, ale też cały szereg akcesoriów. Przede wszystkim hitem ostatnich lat są lampki solarne. Niezwykle popularne w ogrodach, na balkonach i tarasach tworzą cudowny, magiczny klimat, doskonale podświetlając roślinność. W ciągu dnia promienie słońca ładują ogniwa fotowoltaiczne zamontowane w górnej części oprawy lampy. Ogniwo magazynuje energię słoneczną w specjalnych akumulatorach, następnie przetwarza ją w energię elektryczną, którą potem wykorzystuje do zasilania żarówki. Równie popularne są girlandy świetlne, które składają się z wielu lamp połączonych ze sobą kablem. Włączone wszystkie naraz tworzą wspaniałą kompozycję, która automatycznie (dzięki czujnikowi zmierzchu) zapala lampki. To znakomita dekoracja i ciekawe oświetlenie ogrodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium