Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

TERMOSY

MECHANIZM DZIAŁANIA TERMOSÓW

Termos jest prostym naczyniem, którego zadaniem jest utrzymanie przez kilka/kilkanaście godzin temperatury napoju lub posiłku przechowywanego w nim. Konstrukcja naczynia jest prosta. Między podwójnymi ściankami znajduje się szczelna przestrzeń, w której panuje bardzo niskie ciśnienie zwane próżnią techniczną. Dzięki tej próżni niemalże całkowicie spada możliwość przekazywania temperatury w układzie. W termosie można przechowywać różne substancje, których temperatura różni się zdecydowanie od temperatury otoczenia. W praktyce najsłabszym elementem termosu, przez który ucieka najwięcej temperatury z wewnątrz naczynia jest korek. Niestety jest to część niezbędna, bez której korzystanie z termosu byłoby niemożliwe.

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE TERMOSÓW

Termos najczęściej wykorzystywany jest po to, aby utrzymać temperaturę posiłku czy napoju. Najczęściej używa się go zimą, w trakcie długich podróży, górskich wędrówek czy przy zabieraniu posiłku do pracy. Większość modeli dostępnych na rynku jest w stanie utrzymać ciepło jedzenia czy napoju nawet przez 10 godzin. To czas zupełnie wystarczający, aby przechować ciepły posiłek i zjeść go w pracy, bez konieczności podgrzewania. Podobnie z napojami. Możliwość wypicia gorącej kawy czy herbaty będąc na szlaku czy w trakcie podróży to nieoceniona korzyść. Najlepsze modele termosów są w stanie utrzymać optymalną temperaturę nawet do 24 godzin.

NIEZWYKLE UŻYTECZNE KUBKI TERMICZNE

Kubki termiczne pozwalają utrzymać ciepło napoju nawet przez wiele godzin. Znakomicie nadają się do przechowywania gorącej kawy czy herbaty i wypicia jej w dowolnym miejscu i czasie, jaki nam najbardziej odpowiada. Tempo życia często wymusza na nas robienie wielu czynności szybko i jednocześnie. W trakcie tygodnia zdarza się, że brakuje czasu na spokojne wypicie kawy i trzeba to robić w biegu bądź w trakcie podróży do biura. Tu znakomicie sprawdzi się kubek termiczny. Pozwoli cieszyć się ulubionym napojem w odpowiedniej temperaturze o wiele dłużej.

Wybierając kubek termiczny należy zwrócić uwagę na jego parametry. Przede wszystkim powinien długo utrzymywać ciepło oraz być całkowicie szczelny. Wrzucenie go do torby lub plecaka bez obaw o zalanie to ogromny komfort. Ważna jest też pojemność kubka termicznego i materiał z jakiego został wykonany. Większe, stalowe lub ceramiczne kubki dłużej utrzymują ciepło, ale są też cięższe i przez to mniej wygodne podczas transportu. Lżejsze i wykonane z plastiku kubki są za to tańsze, ale też krócej trzymają temperaturę. Odpowiednie parametry należy dostosować do indywidualnych preferencji.

Najlepsze kubki termiczne mają też szereg dodatkowych zalet. Jedną z nich, bardzo praktyczną, jest wyświetlacz LED, który wskazuje aktualną temperaturę znajdującego się w kubku napoju.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium