Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

OPRAWKI SCHODOWE

OŚWIETLENIE DEDYKOWANE DO SCHODÓW

Nowoczesne i komfortowe oświetlenie schodów wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Warto wybrać oświetlenie w technologii LED, które zapewni znakomity efekt wizualny, wygodę użytkowania, a także niski pobór prądu. Dobrze dobrane oświetlenie schodów w dyskretny sposób oświetli ciągi komunikacyjne między piętrami, znacznie zwiększając bezpieczeństwo i komfort domowników. W przypadku oświetlenia schodów zewnętrznych należy wybierać specjalne oprawy schodowe o podwyższonej klasie szczelności - minimum to IP44. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest oprawa schodowa z czujnikiem ruchu. Zastosowanie łączników krzyżowych pozwala sterować oświetleniem z różnych miejsc np. włączać je na górze i gasić na dole lub odwrotnie.

OPRAWKI SCHODOWE - ZASILANIE

Oprawki schodowe LED znakomicie prezentują się wieczorami jako światło awaryjne. Wprowadzają fantastyczny klimat, pozwalają wygodnie i bezpiecznie poruszać się po domu, nie budząc i nie oślepiając przy tym pozostałych domowników. Jeśli chodzi o sposób zasilania to wyróżniamy oprawy schodowe LED na 230V oraz na 10-14V DC. Te drugie do działania wymagają odpowiedniego zasilacza.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC OŚWIETLENIE SCHODOWE?

Wybierając oświetlenie schodowe warto zwrócić uwagę na następujące parametry: 

  • Napięcie - oprawy schodowe występują w wersji z napięciem 230V oraz niższym (zwykle 10-14V), wymagającym dodatkowego zasilacza;
  • Stopień ochrony - do zastosowań wewnętrznych stosuje się stopień ochrony IP20, w przypadku zastosowań zewnętrznych warto wybrać IP66, który skutecznie zabezpieczy oprawę przed dostaniem się wody do środka; 
  • Barwa światła - do wyboru mamy oświetlenie LED o barwie ciepłej, zimnej lub niebieskiej;

Sposób montażu - standardowym sposobem montażu jest tradycyjna puszka Ø60, produkty z serii mini montuje się do puszek Ø50, a tam gdzie nie ma przygotowanych dedykowanych otworów w ścianie można zastosować lampy przyklejane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium