Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

LAMPKI DO NAUKI/BIURA

LAMPKA BIURKOWA DO NAUKI I DO PRACY

Niezależnie od tego czy uczymy się w szkole czy pracujemy w biurze potrzebujemy, aby nasze biurko było odpowiednio doświetlone. Tylko wtedy możemy efektywnie uczyć się i pracować. Jaka powinna być odpowiednia lampka na biurko?

  • Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na umieszczenie jej na odpowiedniej wysokości. Z jednej strony nie zmęczymy nadmiernie wzroku, z drugiej dobrze doświetlimy blat biurka.
  • Idealnie, gdy lampka biurkowa ma elastyczne ramię, pozwalające wygodnie manewrować kierunkiem padania światła.
  • Przydatną funkcją jest też możliwość regulacji natężenia światła.
  • Istotny jest rodzaj zasilania. Lampki zasilane energią elektryczną z gniazdka będą wygodniejsze niż te, które muszą być podłączone przez kabel USB do komputera, powerbanka lub innego magazynu energii.

LAMPKA BIURKOWA LED TO NAJLEPSZY WYBÓR

Wybór odpowiedniej lampki na biurko wydawać się może bardzo prostą czynnością. Faktycznie nie jest to coś skomplikowanego, przy czym warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby to źródło oświetlenia najlepiej spełniało swoją rolę. Warte uwagi są z pewnością lampki LED. Tego typu oświetlenie emituje jasne, stabilne światło, a przy tym jest energooszczędne. Ważnym parametrem jest również moc światła padającego na powierzchnię biurka, mierzona w lumenach. Do komfortowej pracy czy nauki przy biurku wystarczy moc około 500 lumenów, choć oczywiście najlepszym wyborem będą lampki biurkowe z możliwością regulacji i w razie potrzeby zwiększenia ilości dostarczanego światła.

JAKA BARWA ŚWIATŁA NAJLEPSZA DLA LAMPKI BIURKOWEJ?

Do efektywnej pracy i nauki przy biurku warto wybrać światło chłodniejsze w przedziale 4000 - 6000 K. Jest to barwa najbardziej zbliżona do światła słonecznego, przywołująca na myśl czystą biel. Poza tym taka barwa światła lepiej działa na koncentrację i stymuluje do aktywności. Barwa ciepła 3000 K jest bardziej powszechna jako źródło oświetlenia pomieszczeń domowych. W przypadku lampek biurkowych nie jest to najlepszy wybór, gdyż może powodować szybsze znużenie i zmniejszenie koncentracji. A przy dużym natężeniu oświetlenia może wręcz wywoływać uczucie przytłoczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium