Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

LAMPKI BIURKOWE

LAMPKA NA BIURKO IDEALNA DO NAUKI I DO PRACY

Niezależnie od tego czy jesteśmy uczniem czy pracownikiem biurowym potrzebujemy, aby nasze biurko było odpowiednio doświetlone. Tylko wtedy możemy komfortowo i efektywnie uczyć się i pracować. Lampka biurkowa powinna być umieszczona na odpowiedniej wysokości, po to, aby nie męczyć wzroku, a z drugiej strony dobrze doświetlić powierzchnię roboczą biurka. Najlepiej, gdy lampka na biurko ma elastyczne ramię, pozwalające wygodnie manewrować kierunkiem padania światła. Przydatną funkcją jest też możliwość regulacji natężenia światła. Czasem będziemy potrzebować większej mocy, czasem wystarczy delikatny snop światła. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj zasilania. Lampka zasilana wyłącznie przez kabel USB będzie wymagała źródła zasilania, zwykle podłączenia ją pod komputer. Lampki zasilane prądem z gniazdka elektrycznego są wygodniejsze.  

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ LAMPKĘ NA BIURKO?

Wybór odpowiedniej lampki na biurko wydawać się może banalną czynnością. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby to źródło oświetlenia najlepiej spełniało swoją rolę. Jeśli chodzi o rodzaj lampki na biuro to godnym polecenia są lampki LED. Taka lampka emituje jasne, stabilne światło, a przy tym jest energooszczędna. Innym kluczowym parametrem jest moc światła padającego na powierzchnię biurka. Moc światła mierzymy w lumenach. Im jest ich więcej, tym światło mocniejsze. Do komfortowej pracy czy nauki przy biurku wystarczy moc około 500 lumenów, choć oczywiście najlepszym wyborem będą lampki biurkowe z możliwością regulacji i w razie potrzeby zwiększenia ilości dostarczanego światła.

JAKA BARWA ŚWIATŁA NAJLEPSZA DLA LAMPKI BIURKOWEJ?

Do efektywnej pracy i nauki przy biurku warto wybrać światło chłodniejsze w przedziale 4000 - 6000 K. Jest to barwa najbardziej zbliżona do światła słonecznego, przywołująca na myśl czystą biel. Poza tym taka barwa światła lepiej działa na koncentrację i stymuluje do aktywności. Barwa ciepła 3000 K jest bardziej powszechna jako źródło oświetlenia pomieszczeń domowych. W przypadku lampek biurkowych nie jest to najlepszy wybór, gdyż może powodować szybsze znużenie i zmniejszenie koncentracji. A przy dużym natężeniu oświetlenia może wręcz wywoływać uczucie przytłoczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium