Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

TERMOSTATY

ZASTOSOWANIE TERMOSTATÓW ELEKTRONICZNYCH

Termostaty elektroniczne to popularne akcesoria, które umożliwiają sterowanie różnego rodzaju urządzeniami elektronicznymi w domu. Najczęściej używa się je w sypialniach, łazienkach czy salonie, gdzie jako regulatory pokojowe ułatwiają kontrolowanie temperatury. Za pomocą termostatu elektronicznego można sterować między innymi pompą CO, pompą wody, pompą cyrkulacyjną, kompresorem, wentylatorami czy grzałkami. Dużą zaletą termostatów jest możliwość sterowania zarówno grzaniem jak i chłodzeniem. Kolejnym atutem jest zapamiętywanie ustawień. Nawet po odłączeniu od prądu lub po przerwie w dostawie energii elektrycznej i ponownym włączeniu zasilania termostat pamięta wprowadzone ustawienia. Jest to bardzo wygodna funkcja, gdyż pozwala automatycznie, w bezobsługowy sposób kontrolować urządzenie.

DZIAŁANIE TERMOSTATÓW ELEKTRONICZNYCH

Termostaty elektroniczne to urządzenia zawierające regulator temperatury, sondę (czujnik temperatury) oraz przewody do podłączenia. Dioda LED informuje o pracy urządzenia, a czytelny wyświetlacz i przyciski sterowania pozwalają wygodnie kontrolować temperaturę pomieszczeń. Za pomocą termostatu można sprawdzić aktualną temperaturę oraz ustawić temperaturę docelową, a następnie włączyć odpowiedni tryb ogrzewania lub chłodzenia. Jeśli temperatura rzeczywista jest niższa od docelowej, wówczas termostat automatycznie uruchamia urządzenie grzewcze lub chłodzące i wyłącza je, gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zaplanowana temperatura. Całość działa w pełni automatycznie, nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności. Tak naprawdę zostaje nam już tylko kontrola temperatury przez odczytanie wskazań wyświetlacza termostatu.

ZALETY TERMOSTATÓW ELEKTRONICZNYCH

Termostaty elektroniczne to wygodne urządzenia, zdecydowanie zwiększające komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Ich największym atutem jest w pełni automatyczne sterowaniem temperaturą urządzeń grzewczych oraz oszczędność pieniędzy. Kontrola temperatury poprzez termostat pozwala uniknąć sporych wahań temperatury, przez co urządzenia grzewcze nie muszą pracować z pełną mocą, a jedynie na tyle, aby utrzymać wskazaną temperaturę. Termostaty elektroniczne zdecydowanie zwiększają komfort użytkowników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium