Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE

JAK ZAPROJEKTOWAĆ OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE?

Umiejętnie zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne pozwala wyeksponować atrakcyjny design naszego domu po zmroku oraz estetycznie i funkcjonalnie zaplanowany ogród. To właśnie strumienie światła padające pod odpowiednim kątem tworzą niepowtarzalny klimat i podkreślają ciekawe aranżacje wokół domu. Zdecydowanie warto przyłożyć do niego dużą wagę. Z pewnością docenią to zarówno domownicy jak i goście.

Poza tym skuteczne oświetlenie zewnętrzne pełni jeszcze inne role poza walorami dekoracyjnymi. Wskazuje właściwą drogę wejściową do domu, eksponuje wyjątkowe miejsca w ogrodzie i oświetla wjazd do garażu. Dzięki niemu poruszanie się po zmroku wokół posesji jest komfortowe i bardziej bezpieczne. Odpowiednio oświetlona przestrzeń wokół domu pełni również rolę odstraszającą potencjalnych złodziei, którzy w świetle reflektorów są bardzo dobrze widoczni.

RODZAJE OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO

Na oświetlenie zewnętrzne składają się różnego rodzaju lampy oświetlające całą przestrzeń wokół domu, poczynając od bramy wjazdowej przez ogród i podjazd, aż po drzwi wejściowe do domu i ciągi komunikacyjne wokół niego. Wśród podstawowych rodzajów oświetlenia zewnętrznego wyróżniamy:

  • kinkiety / lampy elewacyjne - idealne do oświetlenia wejścia do domu, garażu, bram i furtek;
  • lampy najazdowe - wykorzystywane na podjazdach do montażu w nawierzchni;
  • naświetlacze LED - stałe lub przenośne, montowane na budynkach lub na gruncie, potrafią oświetlić sporą przestrzeń;
  • oprawy do zabudowy - przeznaczone do montażu w sufitach i ścianach jako oświetlenie wejścia do domu;
  • lampy słupkowe - idealne do oświetlania ciągów komunikacyjnych w ogrodzie i wokół domu;
  • lampki solarne - atrakcyjne dekoracje świetlne subtelnie podkreślające roślinność ogrodową lub taras;
  • girlandy świetlne - klimatyczne oświetlenie w postaci nawet kilkudziesięciu żarówek zamontowanych na jednym długim przewodzie, do tworzenia fantazyjnych kompozycji świetlnych w ogrodzie, na tarasie, balkonie czy altanie;

ENERGOOSZCZĘDNE OŚWIETELENIE ZEWNĘTRZNE

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne powinno być również energooszczędne. Stąd wybierając lampy do ogrodu czy oświetlenia przestrzeni wokół domu warto wybierać żarówki LED, które są trwałe i pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne źródła światła. Dobrym pomysłem są czujniki ruchu, które włączą światło automatycznie, dokładnie wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. W ogrodzie dobrze sprawdzają się lampy solarne, które są w pełni samowystarczalne pod względem poboru energii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium