Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Barwa światła
Trzonek
Kąt świecenia
Napięcie
Cena
  • od
    do

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE

JAK ZAPROJEKTOWAĆ OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE?

Umiejętnie zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne pozwala wyeksponować atrakcyjny design naszego domu po zmroku oraz estetycznie i funkcjonalnie zaplanowany ogród. To właśnie strumienie światła padające pod odpowiednim kątem tworzą niepowtarzalny klimat i podkreślają ciekawe aranżacje wokół domu. Zdecydowanie warto przyłożyć do niego dużą wagę. Z pewnością docenią to zarówno domownicy jak i goście.

Poza tym skuteczne oświetlenie zewnętrzne pełni jeszcze inne role poza walorami dekoracyjnymi. Wskazuje właściwą drogę wejściową do domu, eksponuje wyjątkowe miejsca w ogrodzie i oświetla wjazd do garażu. Dzięki niemu poruszanie się po zmroku wokół posesji jest komfortowe i bardziej bezpieczne. Odpowiednio oświetlona przestrzeń wokół domu pełni również rolę odstraszającą potencjalnych złodziei, którzy w świetle reflektorów są bardzo dobrze widoczni.

RODZAJE OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO

Na oświetlenie zewnętrzne składają się różnego rodzaju lampy oświetlające całą przestrzeń wokół domu, poczynając od bramy wjazdowej przez ogród i podjazd, aż po drzwi wejściowe do domu i ciągi komunikacyjne wokół niego. Wśród podstawowych rodzajów oświetlenia zewnętrznego wyróżniamy:

  • kinkiety / lampy elewacyjne - idealne do oświetlenia wejścia do domu, garażu, bram i furtek;
  • lampy najazdowe - wykorzystywane na podjazdach do montażu w nawierzchni;
  • naświetlacze LED - stałe lub przenośne, montowane na budynkach lub na gruncie, potrafią oświetlić sporą przestrzeń;
  • oprawy do zabudowy - przeznaczone do montażu w sufitach i ścianach jako oświetlenie wejścia do domu;
  • lampy słupkowe - idealne do oświetlania ciągów komunikacyjnych w ogrodzie i wokół domu;
  • lampki solarne - atrakcyjne dekoracje świetlne subtelnie podkreślające roślinność ogrodową lub taras;
  • girlandy świetlne - klimatyczne oświetlenie w postaci nawet kilkudziesięciu żarówek zamontowanych na jednym długim przewodzie, do tworzenia fantazyjnych kompozycji świetlnych w ogrodzie, na tarasie, balkonie czy altanie;

ENERGOOSZCZĘDNE OŚWIETELENIE ZEWNĘTRZNE

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne powinno być również energooszczędne. Stąd wybierając lampy do ogrodu czy oświetlenia przestrzeni wokół domu warto wybierać żarówki LED, które są trwałe i pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne źródła światła. Dobrym pomysłem są czujniki ruchu, które włączą światło automatycznie, dokładnie wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. W ogrodzie dobrze sprawdzają się lampy solarne, które są w pełni samowystarczalne pod względem poboru energii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium