Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

POWERBANKI

POWERBANK, CZYLI PRZENOŚNA ŁADOWARKA

Powerbank to niewielkie, kompaktowe urządzenie, które jest doskonałą opcją alternatywnego doładowania różnych sprzętów elektronicznych. Jak już sama nazwa wskazuje, urządzenie jest typem baterii, która uprzednio naładowana magazynuje energię elektryczną. Po podłączeniu tej mobilnej baterii do smartfona czy tabletu możemy naładować wybrane urządzenie, które pobierze energię wprost z powerbanku. Stanowi więc doskonałe, alternatywne źródło energii, szczególnie przydatne tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do standardowego gniazdka elektrycznego.

JAK ZBUDOWANY JEST POWERBANK?

Sercem powerbanku jest bateria, składająca się zazwyczaj z ogniw litowo-jonowych. Obudowa jest solidna, trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie posiada zwykle dwa rodzaje portów ładowania tj. USB i microUSB. Niektóre powerbanki wyposażono również w czytelny wyświetlacz informujący o poziomie naładowania baterii. Najprostsze modele posiadają zaś diody led informujące o kondycji baterii. Jeśli chodzi o wygląd tych urządzeń, to najczęściej przyjmują one postać prostokąta. Aczkolwiek modeli powerbanków jest  dużo i producenci ciągle prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej atrakcyjnych designów powerbanków. 

JAKA POJEMNOŚĆ POWERBANKU?

Najpopularniejsze powerbanki posiadają pojemność do kilkudziesięciu tysięcy mAh (miliamperogodzin). Im większa pojemność urządzenia, tym więcej razy można doładować tablet lub smartfon na jednym cyklu ładowania powerbanku. Przyjmuje się, że podstawowej pojemności powerbank tj. 10.000 mAh jest w stanie naładować 2 - 3 razy smartfona. Jest to więc wygodna opcja zapewnienia sobie możliwości wielogodzinnego korzystania z telefonu w podróży. Powerbanki o dużej pojemności to również podstawowe wyposażenie podczas górskich wędrówek. To, że nie zaskoczy nas rozładowany smartfon może mieć kluczowe znaczenie w sytuacjach kryzysowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium