Kontakt:
Email: sklep@dled.pl
Telefon: 33 499 61 50 

Potrzebujesz większej ilości?  Napisz do nas

Opcje przeglądania
Kategorie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

DETEKTORY

JAKIE DETEKTORY STOSUJE SIĘ W DOMACH

Detektory stosowane w domach to niezwykle przydatne urządzenia. Stosuje się je wtedy, gdy badany sygnał nie może zostać zarejestrowany bezpośrednio zmysłami człowieka oraz gdy urządzenie ma reagować automatycznie na nadejście określonego sygnału, bez konieczności przeprowadzana dodatkowych czynności obsługowych ze strony człowieka. Do najczęściej stosowanych w domach detektorów zaliczamy:

  • czujnik gazu;
  • czujnik tlenku węgla (czadu);
  • czujnik dymu;
  • czujnik ruchu.

DETEKTOR TLENKU WĘGLA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE

Tlenek węgla, czyli czad to bezbarwny, bezwonny i bezsmakowy gaz, który co roku jest powodem śmierci nawet kilkudziesięciu osób w naszym kraju. Ten cichy zabójca jest niesamowicie niebezpieczny. Powstaje na skutek niepełnego spalania substancji, którego powodem jest brak odpowiedniej ilości tlenu w otoczeniu. Szczególnie zimą daje o sobie znać, gdy istnieje potrzeba dogrzewania pomieszczeń w domu. Czad powoduje niedotlenienie i zawroty głowy, powoli usypia człowieka, a w konsekwencji bezboleśnie zabija. Tlenek węgla gromadzi się zwłaszcza przy niewydolnej wentylacji, gdy kratki wentylacyjne są celowo zatkane, aby ciepło nie uciekało. Czad może też powstawać przez niesprawny kocioł gazowy, przepływowy podgrzewacz wody, piec lub kominek.

Stąd detektor tlenku węgla to urządzenie, które nie tylko warto, ale wręcz trzeba posiadać. Czujnik czadu montuje się w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia grzewcze spalające paliwo. Chodzi przede wszystkim o łazienki, w których często znajdują się popularne piece gazowe, w kuchniach wyposażonych w kuchenki gazowe oraz w pokojach, w których znajdują się kominki lub piece na paliwo stałe. Detektor tlenku węgla montuje się na wysokości około 150 cm od podłogi. Urządzenie po wykryciu groźnej ilości czadu generuje bardzo głośny hałas, który natychmiast usłyszą wszyscy domownicy, a nawet sąsiedzi.

POZOSTAŁE CZUJNIKI ZWIĘKSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO

W domach, w których znajduje się gaz (czy to gaz z sieci czy z butli gazowych) dodatkowo warto zamontować czujnik gazu. Detektory te od razu wykryją nieszczelność w instalacji gazowej generując głośny alarm. Ponadto przydatnym czujnikiem w domu jest detektor dymu. Wczesne wykrycie pożaru pozwala błyskawicznie ugasić pożar, zanim ogień spowoduje poważne szkody. Źródłem dymu może być również wadliwa instalacja elektryczna, która będzie się tliła, niedomknięty piec czy przypalony obiad. Szybkie wykrycie dymu pozwoli zareagować natychmiast i w razie potrzeby wezwać pomoc zanim będzie za późno. Innym przydatnym czujnikiem jest detektor ruchu, który pozwoli wykryć niepożądanego osobnika próbującego dostać się na naszą posesję. Alarm skutecznie odstraszy włamywacza i poinformuje właściciela wysyłając sygnał na jego telefon komórkowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium